ERA GLONASS

Słyszeliście o systemie ERA GLONASS?!

ERA GLONASS – prosty i skuteczny system działający bezpłatnie.

Urządzenia systemu ERA-GLONASS muszą być zainstalowane we wszystkich nowych samochodach wjeżdżających na terytorium Unii Eurazjatyckiej.

ERA to skrót od „ratowania na wypadek awarii”.

GLONASS to globalny system nawigacji – analogiczny do amerykańskiego systemu GPS: dokładne współrzędne są ustalane przez sygnały odbierane z satelitów.

Zasada działania
Jak działa system? Podczas kolizji działa czujnik uderzeniowy, a sygnał przechodzi do pilota służb ratunkowych. Operator kontaktuje się z samochodem i, jeśli nie otrzyma odpowiedzi, kieruje go na miejsce lekarzy. Przewidziana jest również możliwość samodzielnego wyzwania – wystarczy nacisnąć przycisk. Tym samym współrzędne są automatycznie obliczane na podstawie informacji otrzymanych z satelitów, a sygnał do służb ratunkowych przychodzi kanałami komunikacji komórkowej.

Z szacunków ekspertów wynika, że ERA znacznie zwiększa szansę na przeżycie w wypadku. Nawet w idealnych warunkach informacja do służb ratunkowych przychodzi w 45 sekund podczas dzwonienia telefonicznie, przez system ERA GLONASS – w 10 sekund.
Ale w razie wypadku telefon może zostać zgubiony, a przycisk alarmowy znajduje się w widocznym miejscu w samochodzie. Kierowca musi tylko wyciągnąć rękę i nacisnąć przycisk SOS.
Od 1 stycznia 2017 roku przycisk Glonass w samochodzie stał się niezbędnym atrybutem wszystkich nowych pojazdów eksploatowanych na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Zwrócił się do nas Klient z Europy Wschodniej, który zakupił samochody Renault Trucks i/lub Volvo Trucks na terytorium UE w celu importu na terytorium Rosji. Bez tego systemu odprawa celna tych pojazdów będzie niemożliwa.

Specjaliści serwisowi zainstalowali ten system na wszystkich zakupionych samochodach, tym samym rozwiązali problem. Montaż na jednym samochodzie trwa około 6 godzin.
W przypadku zakupu samochodu Volvo Trucks lub Renault Trucks, który następnie zostanie sprowadzony na terytorium Unii Celnej, zapraszamy do kontaktu!

Komentowanie dla tego wpisu jest zablokowane.